Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Протокол №4 засідання комітету з питань захисту малого та середнього бізнесу Громадської ради при Головному управлінні ДПС в Одеській області

, опубліковано 17 листопада 2021 о 09:16

Дата та час проведення: 17 листопада 2021 року о 15.00

 

Місце проведення: приміщення Територіального відділення Всеукраїнської ГО «Асоціація платників податків України» в Одеській області за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, буд. 15/1

 

Присутні:

Кондратьєв Дмитро Анатолійович, Максимович Володимир Ярославович, Ткаченко Людмила Михайлівна, Владов Юрій Васильович, Марченко Вікторія Олександрівна, Міхеєва Галина Вікторівна, Сосновська Людмила Борисівна,  Хоролець Тетяна Іванівна, Матякін  Олександр Георгієвич.

 

Запрошені:

Мазарак Володимир Петрович - голова Громадської ради при Головному управлінні ДПС в Одеській області ДПС в Одеській області

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

Обговорення проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України.

Щодо порядку отримання податкових  повідомлень-рішень, податкових вимог або інших документів  з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків.

Різне.

 

З першого питання порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Кондратьєва Д.А., який повідомив, що 26 жовтня 2021 на офіційному сайті на веб-порталі ДПС розміщений проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження змін до порядку обліку платників податків і зборів та змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України

Проект розроблено Державною податковою службою України з метою приведення у відповідність до законів України від 03 червня 2021 року № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам», від 01 липня 2021 року № 1617-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо адміністрування податків і зборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», від 01 липня 2021 року № 1618-IX «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та внесення змін до деяких законодавчих актів України», постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів», а також удосконалення обліку платників податків у контролюючих органах.

Проект наказу  для ознайомлення доступний для ознайомлення на офіційному web-порталі ДПС (www.tax.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність»

 

ВИСТУПИЛИ:

Максимович В.Я., який зазначив, що метою правового регулювання є удосконалення обліку платників податків у контролюючих органах у зв’яжу із:

забезпечення функціонування ДПС у формі єдиної юридичної особи, утворених як відокремлені підрозділи (без статусу юридичних осіб) із включення до їх складу державних податкових інспекцій як структурних підрозділів;

Потребою реалізації окремих положень Податкового кодексу України в частині обліку нерезидентів, їх відокремлених підрозділів і постійних представництв;

Внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства юстиції України з питань реєстрації незалежної професійної діяльності;

Удосконалення інших питань обліку платників податків у контролюючих  органах. Запропонував у разі виникнення зауважень та пропозицій надіслати  їх на електронну адресу секретаріату Громадської ради для подальшого направлення у відповідні структури.

Інформацію прийняти до уваги.

 

З другого питання порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Хоролець Т.І. поінформувала, щодо порядку отримання податкових повідомлень-рішень, податкових вимог або інших документів з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані, завірені печаткою такого контролюючого органу, і відображатися в електронному кабінеті.

Норми встановлені п. 42.1 ст. 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 ПКУ, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику) (п. 42.2 ст. 42 ПКУ). Якщо платник податків у порядку та у строки, визначені ст. 66 ПКУ, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата (п. 42.3 ст. 42 ПКУ). Абзацом першим п. 42.4 ст. 42 ПКУ визначено, що платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155).

Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків, якщо він сформований з дотриманням вимог Законів № 851 та № 2155 та є доступним в електронному кабінеті (абзац третій п. 42.4 ст. 42 ПКУ). Датою вручення платнику податків документа є дата, зазначена у квитанції про доставку у текстовому форматі, що відправляється з електронного кабінету автоматично та свідчить про дату та час доставки документа платнику податків. У разі якщо доставка документа відбулася після 18 години, датою вручення документа платнику податків вважається наступний робочий день. Якщо доставка відбулася у вихідний чи святковий день, датою вручення документа платнику податків вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (абзац четвертий п. 42.4 ст. 42 ПКУ).

У разі неотримання контролюючим органом квитанції про доставку документа в електронний кабінет протягом двох робочих днів з дня його надіслання такий документ у паперовій формі на третій робочий день з дня відправлення з електронного кабінету надсилається за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручається платнику податків (його представнику) (абзац п’ятий п. 42.4 ст. 42 ПКУ).

На вимогу платника податків, який отримав документ в електронній формі, контролюючий орган надає такому платнику податків відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у паперовій або електронній формі) платника

податків (абзац третій п. 42.5 ст. 42 ПКУ). Згідно з п. 58.3 ст. 58 ПКУ податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

 

Інформацію прийнято до відома.

 

З третього питання порядку денного.

Обговорення питань щодо діяльності комітету.

 

Голова  засідання                                                                 Дмитро КОНДРАТЬЄВ

 

Секретар  засідання                                                               Людмила ТКАЧЕНКО