Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Протокол №3 засідання Комітету з питань вирішення юридичних колізій та удосконалення податкового законодавства Громадської ради при Головному управлінні ДПС в Одеській області

опубліковано 05 жовтня 2021 о 09:05

Дата та час проведення: 18 вересня 2021 року о 15 год.00 хв.

Місце проведення: приміщення Територіального відділення Всеукраїнської ГО «Асоціація платників податків України» в Одеській області за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, буд. 15/1.

Присутні:

Матякін Олександр Георгієвич, Максимович Володимир Ярославович,. Ткаченко Людмила Михайлівна, Владов Юрій Васильович, Сосновська Людмила Борисівна, Хоролець Тетяна Іванівна.

Мазарак Володимир Петрович – голова Громадської ради при Головному управлінні ДПС в Одеській області.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

Основні аспекти та запровадження одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб.

 Різне.

З першого питання порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Матякіна О.Г., який зазначив, що з 01.09.2021 року в Україні стартувала кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Мета одноразового декларування – дати українцям можливість легалізувати доходи, з яких не були сплачені податки або були сплачені не в повному обсязі, та легалізувати власність. Процедура декларування – абсолютно добровільна, тож громадянин, який не матиме бажання скористатися цією можливістю, не відчує на собі додаткового тиску чи певних негативних наслідків. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.

Скористатися процедурою одноразового декларування можливо протягом одного року - з 01 вересня 2021 року по 01 вересня 2022 року. Для легалізації активів потрібно одноразово внести обов’язковий платіж та подати декларацію.

Найбільше потрібно сплатити, якщо гроші за кордоном – 7 або 9 відсотків.

Для активів в українських банках - 5 відсотків, а якщо декларант вкладе свої кошти до держоблігації, платіж зменшується до 2,5 відсотків. Декларація подається до Державної податкової служби  України безпосередньо декларантом через Електронний кабінет.

Виступили:

Максимович В.Я., зазначив, що 21.07.2021 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування - це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України або за її межами, якщо такі активи були одержані за рахунок доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені податки або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Мазарак В.В., який звернув увагу, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків. Процедура добровільна і якщо громадяни вирішують, що вона потрібна то варто порахувати на яку суму.

Суму обсягом 400 тис грн держава визнає доходами, які громадянин міг накопичити.

Взяти інформацію до відома.

З другого питання порядку денного.

Пропозицій не надійшло.

Голова підбив підсумки та закрив засідання.

 

Голова                                                                                                 Олександр  МАТЯКІН

 

Секретар                                                                                              Людмила СОСНОВСЬКА