Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З початку 2024 року Головним управлінням ДПС в Одеській області опрацьовано 80 запитів на отримання публічної інформації

, опубліковано 23 травня 2024 о 09:23

З метою забезпечення прозорості та відкритості своєї діяльності, реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, надання інформації за запитами відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (із змінами та доповненнями) (далі - Закон) Головним управлінням ДПС в Одеській області забезпечено розгляд документів щодо надання публічної інформації відповідно до Закону, які надійшли поштою, електронною поштою, факсом, телефоном.

З початку 2024 року до Головного управління ДПС в Одеській області надійшло 80 запитів на отримання публічної інформації.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону опрацьовано 80 запитів, з яких:

задоволено 64 запити (80,0 відс від загальної кількості запитів);

відмовлено по 8 запитам (10,0 відс від загальної кількості запитів);

перенаправлено за належністю 8 запитів (10,0 відс від загальної кількості запитів).

За типом надходження: 52 запита (65,0 відс) - надійшло електронною поштою, 11 запитів (13,7 відс) – надійшли нарочно, 17 запитів (21,3 відс) - надійшли поштою.

Від фізичних осіб надійшло 53 запити (66,3 відс), від юридичних осіб - 27 запитів (33,7 відс).

Запитувачі, зокрема зверталися з проханням надати інформацію щодо:

відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку;

нарахування та сплати суб’єктами господарювання податків;

надання податкових декларацій про майновий стан і доходи;

підтвердження реєстрації юридичних осіб;

щодо діяльності фізичних осіб-підприємців та підприємств, копій документів.

З метою поліпшення інформаційного обміну з платниками податків при Головному управлінні ДПС в Одеській області діє електронна поштова скринька od.publicinfo@tax.gov.ua, запити на публічну інформацію з якої протягом кожного робочого дня приймаються працівниками контролюючого органу.

Крім того, Головним управлінням ДПС в Одеській області для забезпечення прозорості діяльності здійснює оприлюднення публічної інформації у формі 4 наборів відкритих даних на "Єдиному державному вебпорталі відкритих даних", data.gov.ua та субсайті Головного управління ДПС в Одеській області вебпорталу ДПС.

До уваги запитувачів!

З моменту набрання чинності Закону можна визначити основні аспекти реалізації цього Закону, які заслуговують на окрему увагу.

1. Запитувачі інформації ототожнюють такі поняття як запит на отримання публічної інформації, звернення та надання податкової консультації, при цьому дані категорії звернень є різними за наступними ознаками:

- правовими підставами;

- визначенням понять;

- формами;

- строком розгляду;  

- змістом;  

- вимогами оформлення;

- оплатністю тощо.

2. Згідно із частиною другою статті 2 Закону цей Закон не поширюється на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, а саме: Законом України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (із змінами та доповненнями).

3. Листи, які за змістом є зверненнями громадян (пропозиції, заяви, скарги тощо), мають бути оформлені з дотриманням вимог Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (із змінами та доповненнями).  

4. Запит на отримання публічної інформації має відповідати вимогам статей 1 та 19 Закону.