Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платникам податків Одещини за січень-квітень 2024 року відшкодовано майже 1,2 млрд грн ПДВ

, опубліковано 14 травня 2024 о 12:30

«Протягом січня-квітня 2024 року 138 суб’єктами господарювання Одеської області заявлено до бюджетного відшкодування ПДВ на суму майже 1,3 млрд грн», - повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

За вказаний період 124 підприємствам регіону з державного бюджету відшкодовано грошовими коштами майже 1,2 млрд грн податку на додану вартість.

За результатами контрольно-перевірочних заходів Головним управлінням ДПС в Одеській області цьогоріч 41 підприємству упереджено бюджетне відшкодування ПДВ на суму 68,2 млн гривень.

Нагадуємо, що відповідно до пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ) платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.

Згідно з п.п. 200.7.2 п. 200.7 ст. 200 ПКУ визначено, що повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру.

Слід зазначити, що за рахунок відшкодування податку на додану вартість своєчасно поповнюються обігові кошти суб’єктів господарювання, що гарантує розвиток та можливість нарощування обсягів виробництва.