Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Одеському регіоні станом на 01.04.2024 року діють майже 15 тис ліцензій на право виробництва та обігу підакцизної продукції

, опубліковано 18 квітня 2024 о 10:32

"В Одеській області станом на 01 квітня 2024 року діючі 14 951 ліцензія на право виробництва та обігу підакцизної продукції", –  повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

З яких:

11 563 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

2 523 ліцензії на право зберігання пального;

513 ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним;

224 ліцензії на право оптової торгівлі пальним;

128 ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Упродовж січня-березня 2024 року видано 2 579 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі, 17 ліцензій на право здійснення оптової торгівлі та 93 ліцензії на право зберігання пального.

Крім того, за вказаний період переоформлено 554 ліцензії, опрацьовано 4,5 тис заяв щодо внесення чергового платежу.

Як зазначив Руслан Хван, з початку року анульовано 331 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, 49 ліцензій на право зберігання пального, 40 ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та 20 ліцензій на право оптової торгівлі.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що відповідно до ст. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами, далі – Закон № 481) ліцензії на виробництво спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, видаються та анулюються органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Ліцензії на право виробництва пального видаються, анулюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Ліцензії на всі види діяльності, передбачені статтею 3 Закону № 481, видаються за умови обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявнику органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України, не пізніше 30 календарних днів з дня одержання зазначених у Законі № 481 документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.