Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На захист довкілля за І квартал 2024 року платники податків Одещини сплатили 21,7 млн грн екологічного податку

, опубліковано 03 квітня 2024 о 15:36

«Протягом січня-березня 2024 року платники податків Одеського регіону перерахували до зведеного бюджету 21,7 млн грн екологічного податку. Це на 4 млн грн або на 22,9 відс більше за показник аналогічного періоду минулого року», - зазначив в.о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван.

Із загальної суми за І квартал 2024 року до державного бюджету сплачено 13,8 млн грн, до місцевих скарбниць надійшло 7,9 млн грн екологічного податку. У порівнянні з січнем-березнем 2023 року ці суми зросли на 17,6 відс та 33,5 відс відповідно.

Нагадуємо, що платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Суми екологічного податку обчислюються щоквартально платниками податку самостійно.

Надходження екологічного податку є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, а також запровадження новітніх технологій у виробництво для запобігання негативному впливу на довкілля.