Головним управлінням ДФС в Одеській області, в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ), розглянуто в межах своєї компетенції запит стосовно зняття касового апарату з реєстрації у разі відсутності зв’язку із ЦСО.
Повідомляємо, що порядок скасування реєстрації реєстраторів розрахункових операцій регламентується Порядком реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14 червня 2016 року N 547 (далі – Порядок).
Скасування реєстрації РРО, відбувається у випадках визначених пунктом 1 та виконанням вимог пунктів 2-7 розділу 4 Порядку суб’єктом господарювання, контролюючим органом та ЦСО.
Зокрема, однією із вимог Порядку перед скасуванням реєстрації РРО є необхідність розпломбування РРО в ЦСО, з яким суб'єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.
Разом із заявою про скасування реєстрації суб'єкт господарювання надає довідку ЦСО про розпломбування РРО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає контролюючому органу реєстраційне посвідчення.
Повідомляємо, що діючим законодавством не передбачено інший спосіб та /або іншого виключення/ у проведенні скасування реєстрації РРО, у разі відсутності зв’язку із ЦСО.
Враховуючи вищенаведене, пропонуємо Вам вжити заходів щодо встановлення зв’язку із ЦСО, з яким укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО, та враховувати вищевказані норми чинного законодавства.
Заступник начальника Д.І. Хандусенко